Yüzyıllar Süren UFO Bilinmezi

Yüzyıllardır Süren “UFO” Bilinmezi

UFO’lar hakkında neler biliyoruz. Aslında UFO ne demek diye sorulduğunda aklımıza neler geliyor. Doğru yanıtı bildiğinizi sanıyor olabilirsiniz ama bilinenin aksine uzaylı aracı veya uzaydaki bir evrenden gelen yabancı biri değildir. UFO, tanımlanamayan uçan cisim veya nesne olarak ifade edilir.

UFO gözlemleri sandığınızdan daha eski dönemlere antikçağa kadar gitmektedir. MÖ. 1400’lü yıllarda gökyüzünde “güneş ışığından daha parlak ateşten halkalar”ı gözlemledikleri ve 5 metreyi bulan gök cisimlerinin tanımında bulunmuşlardır.

Eski çağlarda UFO gözlemleri ve izleri

UFO’ların bu derece eskiye dayanması, aksine üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen UFO’ların gerçekliğini kanıtlayan somut bir veriye denk gelinmemiştir. Özellikle son yüzyılda uzayın derinliklerine inen bilim insanları gezegenleri hatta uzak galaksileri en ince detayına kadar keşfetmiştir. Ama iş dünya dışı varlıklara veya UFO gündemine geldiğinde günümüze kadar net bir ilerleme görülmemiştir.

Geçtiğimiz günlerde ABD Deniz Kuvvetleri tarafından UFO’lara ait öne sürülen görüntülerin gerçek olduğunu kabul ettiler. 2004 yılında çekildiği belirtilen videoda kızılötesi sensörün bir cisme kitlendiği ve cismin hızlı hareketleri gözleniyor.

Oysaki sadece bu görüntüye bakarak hiçbir şey kesin olarak söylenemez. Çünkü kullanılan kızılötesi kamera sistemlerinin hatası veya bizim dünyamıza ait drone yapısına benzer bir cisim olabilir. Daha teknik bir örnek vermek gerekirse, kullanılan kamera sisteminde mercek ile sensör arasında bulunan bir böceğin hareketlerini izliyor olabiliriz.

İnsanoğlunun merakı yeryüzü ile sınırlı kalmamış, uzayın derin karanlığına, bir bilinmeyene doğru ilerlemeye devam etmiştir. Dünya dışı varlık merak değil bazı kişiler için bir arzuya dönüşmüştür. Evrende başka birilerinin olduğu kafamızda her zaman soru işareti olarak kalmaya devam ediyor, taa ki somut bir delile varana kadar. Belkide dünya dışı varlıklar bizim bildiğimiz ışık veya ses dalga boylarının dışında.

Evrende bizde bir UFO olabiliriz. Keşfedilmek istenen başka bir gezegen bizi bekliyor olabilir.

Bilim var ise UFO’lar da bir gün var olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir